fbpx

Jak wracać do aktywności po ciąży?

Przede wszystkim BEZPIECZNIE.  Wszystko wymaga CZASU.  

Ostatnio pokazywaliśmy metamorfozę klientki po ciąży. 

Odzyskanie figury po ciąży i porodzie jest tak samo istotne jak powrót do właściwej kondycji fizycznej. Jest to czas, kiedy w organizmie kobiety zachodzą jeszcze zmiany hormonalne, które między innymi wpływają na to jak postrzega siebie jako kobietę.

Dla niektórych kobiet odzyskanie sylwetki sprzed etapu ciąży jest istotne, jest grupa kobiet, która nie przywiązuje większej uwagi na proporcje swojego ciała, ale zależy im bardziej na polepszeniu kondycji fizycznej. 

Treningów po porodzie nie należy się bać. To czy możesz już ćwiczyć jak widać jest sprawą indywidualną i zależną od wielu czynników. Dobrze jest zasięgnąć opinii lekarza lub rehabilitanta, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

TRENUJ pod okiem trenera personalnego. Dopasowany pod Ciebie plan treningowy, odpowiednie ćwiczenia i ich intensywność to gwarancja bezpieczeństwa.

Trening EMS mogą też wykonywać mamy karmiące. 

 Powrót do aktywności fizycznej po urodzeniu dziecka może nastąpić dopiero po rozmowie z lekarzem. Rekomendowany czas na ćwiczenia po porodzie naturalnym to 6 tygodni oraz 12 po cesarce.

Trening EMS jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet po ciąży. Zarówno przy porodzie naturalnym oraz po cesarskim cięciu. Przy treningu nie obciążamy stawów a przebieg jest bardzo krótki (30min) oraz łagodny.  Podczas zajęć zawsze czuwa trener oraz program ćwiczeń dopasowany jest do kondycji osoby trenującej.

Ciąża i poród to ogromne wyzwanie dla ciała, po nim Twoje mięśnie brzucha oraz mięśnie dna miednicy, czyli tak zwane mięśnie głębokie, są mocno osłabione oraz rozciągnięte. Właśnie dlatego trening EMS jest doskonałym wyborem dla Ciebie, aby spalić zbędne kilogramy oraz wzmocnić swoje ciało.  

Trening EMS po ciąży i pod okiem dobrego trenera pomoże Ci szybko odzyskać dobrą formę i też mieć chwilę dla siebie!