fbpx

ELEKTROSTYMULACJA MIĘŚNI

Elektrostymulacja mięśni (EMS, z angielskiego electrical muscle stimulation) to nic innego, jak stymulowanie mięśni odpowiednio dopasowanymi impulsami elektrycznymi. Co ciekawe, elektrostymulacja mięśni wykorzystywana jest nie tylko podczas treningów, ale również w celach leczniczych i rehabilitacyjnych.

EMS polega na ustawieniu intensywność i częstotliwość impulsów elektrycznych tak, by naśladowały one naturalne sygnały pochodzące z układu nerwowego. Dzięki temu w mięśniach powstają dodatkowe skurcze, które w połączeniu z aktywnością fizyczną prowadzą do zwiększenia efektywności treningu, a także poprawienia ukrwienia tkanek, polepszenia metabolizmu oraz spalania większej liczby kalorii.

Zachodzisz w głowę, jak schudnąć mając czas na trening raz w tygodniu? Obecnie trening EMS uznawany jest za najbardziej efektywną metodę treningową na świecie. Odpowiednio dobrana elektrostymulacja mięśni pozwala bowiem na kształtowanie sylwetki i poprawę wydolności organizmu bez konieczności spędzania długich godzin na morderczych ćwiczeniach w siłowni.

Oczywiście sama elektrostymulacja mięśni nie zdziała cudów z naszą sylwetką. Jednak w połączeniu z odpowiednią dietą i dobrze zaplanowanym przez profesjonalnego trenera planem ćwiczeniowym trening EMS może stać się sprzymierzeńcem w walce z nadwagą czy bólami kręgosłupa.

KONTAKT

 ul. Europejska 21, 02-964 Warszawa (Wilanów)

[email protected]

 +48 501 004 000

PN-PT 7:00 - 22:00

 SOB 9:00 - 15:00

 Parking przy naszym budynku